Ο προπονητής της ΑΕΛ φέρεται να έχει αποφασίσει για τους εννιά που θα ξεκινήσουν στο
ματς με την Καβάλα. Ο Τίμος Καβακάς αναμένεται να παρατάξει τους «βυσσινί» απέναντι στους «αργοναύτες», με σύστημα 4-2-3-1. Ο τεχνικός της ΑΕΛ πιθανότατα θα τοποθετήσει κάτω από τα γκολπόστ τον Σέρεμετ, δεξιό αμυντικό Παπαγεωργίου, αριστερό Παγώνη, κεντρικοί αμυντικοί οι Σκόνδρας, Καρακώστας ή Ραπτάκης, αμυντικα χαφ ο Νεμπεγλέρας με Τσιάρα ή Λιαπάκη, έχοντας μπροστά τους στη μεσοεπιθετική γραμμή τον Πόνσε, Δεινόπαπας δεξιά, Μπλέντι αριστερά και στην κορυφή της επίθεσης ο Τσίγκας.
ματς με την Καβάλα. Ο Τίμος Καβακάς αναμένεται να παρατάξει τους «βυσσινί» απέναντι στους «αργοναύτες», με σύστημα 4-2-3-1. Ο τεχνικός της ΑΕΛ πιθανότατα θα τοποθετήσει κάτω από τα γκολπόστ τον Σέρεμετ, δεξιό αμυντικό Παπαγεωργίου, αριστερό Παγώνη, κεντρικοί αμυντικοί οι Σκόνδρας, Καρακώστας ή Ραπτάκης, αμυντικα χαφ ο Νεμπεγλέρας με Τσιάρα ή Λιαπάκη, έχοντας μπροστά τους στη μεσοεπιθετική γραμμή τον Πόνσε, Δεινόπαπας δεξιά, Μπλέντι αριστερά και στην κορυφή της επίθεσης ο Τσίγκας.