![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEirju1SUW0vbDGAuvaoVfpQGw1pe_21nTLi9U5Hto5C3UG3AZcamkxvTNauhYn5ShiLhHTE_ZBtWabqFWR9jQ2vx46PsQV8ka7bCJVvKimNkdQEXpavgqbg0YdWLfpj3VEdTw6UA9Ydcr0/s400/%CE%91%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD%CE%B1%CF%82+%CE%9B%CE%B1%CE%BC%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82.jpg)
Λαμπρόπουλος όπως αναφέρει η Sportday. Μέσα στις επόμενες ώρες αναμένεται στο Ηράκλειο ο μάνατζερ του, Νίκος Λυράκης, προκειμένου να… δρομολογηθούν οι εξελίξεις για την μεταγραφή του. Ο μεσοεπιθετικός του ΟΦΗ συμφώνησε με την Πίτερμπρο και πλέον απομένει να «πετάξει» για το Νησί και να υπογράψει στο νέο συμβόλαιο. Αυτό αναμένεται να συμβεί μέχρι και την Κυριακή (06/01). Ο Πατρινός άσος θα υπογράψει συμβόλαιο με διάρκεια τα επόμενα δυόμιση χρόνια. Την ομάδα που προπονεί ο γιος του σερ Αλεξ Φέργκιουσον, ο Ντάρεν, ο οποίος άναψε το «πράσινο» φως για την απόκτηση του Ελληνα παίκτη κατόπιν ενδελεχούς scouting. Η Πίτερμπορο μετά από 26 αγώνες στην Τσάμπιονσιπ βρίσκεται στην 21η θέση με 25 πόντους, στα όρια της ζώνης του υποβιβασμού, ισοβαθμώντας με τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Λαμπρόπουλος θα εισπράττει κάτι παραπάνω από 120.000 ευρώ τον χρόνο και ο ΟΦΗ θα λάβει σχεδόν 50 χιλιάρικα ως αποζημίωση!