Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ, Δημήτρης Τζουμάκης μπήκε ως αλλαγή για την ομάδα της Εθνικής Κ-16 στο δεύτερο ημίχρονο στο παιχνίδι με την Μολδαβία. Με ήττα 3-2 από τη διοργανώτρια Μολδαβία ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της η Εθνική Κ-16, για το διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά. Τα τέρματα για την Ελλάδα σημείωσαν οι Καμπόσος (20΄) και Λημνιός (58΄). Αξίζει να σημειωθεί ότι η Εθνική, που δέχθηκε το τρίτο γκολ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, αγωνίστηκε με δέκα παίκτες από το 62ο λεπτό, λόγω αποβολής με κόκκινη κάρτα του Ράδη.

Ελλάδα: Ιακωβίδης (41΄ Σιαμπάνης), Μπέτσας (55΄ Βαλμάς), Ράδης, Κατράνης (48΄ Χελάς), Ρέτσος, Νάτσος (55΄ Κηπουρός), Λημνιός, Σκόνδρας (46΄ Τζουμάκης), Παυλίδης (46΄ Βάρκας), Καμπόσος, Αργυρίου (35΄ Τοπουζλής)