Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ, Δημήτρης Τζουμάκης αγωνίστηκε ως βασικός με την ομάδα της Εθνικής Κ-16 για 48 λεπτά και σκόραρε το τρίτο γκολ της Εθνικής Κ-16 επί της Σλοβακίας. Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική Κ-16, καθώς στο δεύτερό της αγώνα για το διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά που διοργανώνει η Π.Ο. Μολδαβίας, επικράτησε της Σλοβακίας με σκορ 4-0. Οι Έλληνες διεθνείς επέβαλαν, από τα πρώτα λεπτά, το ρυθμό τους και άνοιξαν το σκορ στο 10΄ με τον Λημνιό. Ο Παυλίδης διπλασίασε τα τέρματα του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος στο 18ο λεπτό, ενώ ο Τζουμάκης σημείωσε το τρίτο γκολ στο 35΄. Δύο λεπτά αργότερα, ο Λημνιός βρήκε εκ νέου το δρόμο προς τα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ελλάδα: Σιαμπάνης, Μπέτσας (62΄ Βαλμάς), Κατράνης, Ζήσης, Ρέτσος (71΄ Ράδης), Δερμιντζάκης (71΄ Κηπουρός), Νάτσος (62΄ Σκόνδρας), Λημνιός (71΄ Αργυρίου), Παυλίδης (62΄ Τοπουζλής), Τζουμάκης (48΄ Χελάς), Βάρκας (71΄ Καμπόσος)
Τελευταίος αγώνας της Εθνικής είναι τη Δευτέρα 05/05 και ώρα 12:00 με τη διοργανώτρια χώρα.