Η AEL FC Καναδά συνέχισε τα νικηφόρα της παιχνίδια στο Ελληνικό Κοινοτικό Κέντρο, καθώς κατάφερε να πάρει τη νίκη επί της αλβανικής ομάδας με 4-3. Αν και η ΑΕΛ Καναδά αγωνίστηκε με 4 απουσίες λόγω τραυματισμών, αυτό δεν εμπόδισε την ελληνική πλευρά βγει σκληρά και πετύχει τέσσερα γκολ. Την κούρσα των σκόρερ στο πρωτάθλημα οδηγεί για την ΑΕΛ ο επιθετικός, Χρήστος Πουλιάσης, που άνοιξε το σκορ στο 11 λεπτό με ένα συρτό σουτ στη γωνία. Ο Πουλιάσης σκόραρε και πάλι στο 21 λεπτό αλλά και στο 30 λεπτό για να πετύχει το χατ-τρικ. Με αυτό το γκολ ο Χρήστος Πουλιάσης έφθασε τα 14 γκολ στη σεζόν. Το τέταρτο γκολ ήρθε για την ΑΕΛ από τον Pedro Simeos στο 40 λεπτό. Η ΑΕΛ έχει τον πορτογάλο (Pedro Simeos) ως 2ο σκόρερ της στο πρωτάθλημα με 7 γκολ. Το ημίχρονο βρήκε την ΑΕΛ Καναδά μπροστά στο σκορ με 4-0. Το δεύτερο ημίχρονο είχε μια πιο ήπια AEΛ. Αυτή η τακτική δεν ήταν αποτελεσματική, καθώς οι Αλβανοί σημείωσαν 3 γκολ. Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε την ΑΕΛ νικήτρια με 4-3.