Με νίκη συνέχισε η ΑΕΛ Καναδά τις υποχρεώσεις της στο εσωτερικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας για την 14η αγωνιστική την London Scotish B με 2-1. Με τη νίκη αυτή η ΑΕΛ παραμένει μόλις έναν (1) βαθμό από τη δεύτερη προνομιούχο θέση που οδηγεί στην παραπάνω κατηγορία και δύο (2) βαθμούς από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Η ΑΕΛ ήταν υποτονική σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. «Δεν ήμασταν η ίδια ομάδα όπως στον αγώνα της περασμένης Παρασκευής. Πρέπει να παραμείνουμε συγκεντρωμένοι και να επικρατήσουμε στους εναπομείναντες τέσσερις (4) αγώνες», δήλωσε ο προπονητής της ομάδας Ντέιβ Άνταμς. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ νωρίς. Παρότι η ΑΕΛ είχε την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα, έκανε πολλά λάθη και είχε πολλές ανολοκλήρωτες προσπάθειες. Η ισοφάριση ήρθε για την ΑΕΛ από τον Κρις Πουλιάση στο δέκατο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ ο ίδιος έδωσε τη νίκη στην ΑΕΛ, έξι (6) λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. «Κρατάμε τους 3 βαθμούς και επικεντρωνόμαστε στον αγώνα της επόμενης εβδομάδας κόντρα στους Αλβανούς», δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΛ Μίλτον Γουγουλιάς.