Το ανοιχτό πρωτάθλημα άρχισε για τις ομάδες της ΑΕΛ Καναδά. Από την τρέχουσα περίοδο η ΑΕΛ θα συμμετάσχει με δύο (2) ομάδες αφού δημιουργήθηκε και η ΑΕΛ Β η οποία θα αγωνίζεται στην 5η κατηγορία με σκοπό να είναι ο προθάλαμος αξιολόγησης των παικτών που θα διακρίνονται ώστε να προωθούνται οι καλύτεροι στην ΑΕΛ Α. Θριαμβευτική νίκη με 9-0 σημείωσε η ΑΕΛ Β επί της Oxford FC. H AEL ταξίδεψε 40 λεπτά μέχρι το Woodstock έχοντας στις τάξεις της τους Ντίνο Ζιρτιλίδη και Τζον Μιχαλόπουλο οι οποίοι θα αγωνίζονται και με τις δύο (2) ομάδες και επέστρεψε στο London έχοντας σκοράρει εννέα φορές και διατηρώντας ανέπαφη την εστία της.
Τα τέρματα της ΑΕΛ σημείωσαν οι Άντριου Φλόριαντσιτς (4), Ντέμιαν Ντέβονις (2) και από ένα (1) οι Ντίνο Ζιρτιλίδης, Τζέισον Ιγκλς, Τζέρομ Μπίσοπ. Την Τρίτη, 19 Μαΐου 2015, στις 19.00 ρίχνεται στη μάχη και η ΑΕΛ Α με αντίπαλο την Hispanic FC. Καλή δύναμη και επιτυχίες και για τις δύο (2) ομάδες της ΑΕΛ.