Το βράδυ της Πέμπτης, 2 Ιουλίου 2015 η ΑΕΛ αντιμετώπισε στο γήπεδο του ελληνικού κέντρου την ομάδα των German Canadians C, έχοντας εύκολο έργο, επιτυγχάνοντας την 6η συνεχόμενη νίκη. Ο αγώνας δεν αντέχει ιδιαίτερης κριτικής, λόγω του αδύναμου αντιπάλου, καθώς η ελληνική πλευρά στο 30ό λεπτό προηγούνταν 3-0. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν βαρετό, χωρίς κάτι αξιόλογο. Η ΑΕΛ είχε την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο του αγώνα, με τους Γερμανούς να μην δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις έστω για μία επίθεση.
Για την ΑΕΛ σκόραραν : (3) ο Κιθ Άντριου (το 1 με πέναλτι) και Κρις Νικολακάκος.
Ο αμυντικός της ΑΕΛ Νταν Πατσέκο δεν αγωνίστηκε και ανάλογα με την πορεία του τραυματισμού του θα αποφασιστεί και η συμμετοχή του στον επερχόμενο αγώνα κυπέλλου που θα διεξαχθεί τη Δευτέρα στις 18:30 στο πορτογαλικό γήπεδο με αντίπαλο την Acoriano.
Ο επόμενος αγώνας για το πρωτάθλημα είναι την Παρασκευή, 10 Ιουλίου στις 20:30 με την Curinga FC.