Περίπου 8000 φίλαθλοι βρέθηκαν στο AEL FC Arena για να παρακολουθήσουν τον αγώνα Γερμανία - Ισπανία. Η Ισπανία ήταν η μεγάλη νικήτρια της δεύτερης σημερινής αναμέτρησης στο AEL FC Arena για τον 2ο όμιλο του UEFA Euro U-19 Championship Greece 2014. Οι «Φούριας Ρόχας» επικράτησαν 3-0 της «Νατσιονάλμανσαφτ» χάρη στα γκολ που πέτυχαν μόλις στο 8ο λεπτό της συνάντησης ο Μερίνο με κοντινό πλασέ, ο Μαγιοράλ με πέναλτι (ανατροπή του ιδίου από τον γκολκίπερ Φουνκ) στο 74ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του αγώνα (93') ο Ναχουέλ. Διαιτητής ήταν ο Ιταλός Μάρκο Γκουΐντα, ο οποίος έδειξε κίτρινη κάρτα στους Κέρερ, Καρικόλ, Φουνκ, Βάλντσμιντ και απέβαλε με απευθείας κόκκινη στο 89ο λεπτό τον Πεδράσα.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Φουνκ- Κλόστερμαν, Κλούντερ, Τάχ, Κέρερ, Αμίρι (78' Οζτούρκ), Βέρνερ, Κουέτο (81' Ρίτσο), Σανέ, Μπάρι (46' Βάλντσμιντ), Φίρενμπαχ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Σιβέρα- Καρικόλ, Μερέ, Μερίνο (67' Τσέικ), Σεμπάλος (87' Φερνάντεζ), Μαγιοράλ, Ασένσιο (69' Ναχουέλ), Χερνάντεζ, Βαγέχο, Πεδράσα, Μπόρχα

Νωρίτερα έγινε ο αγώνας ανάμεσα στην Ολλανδία και τη Ρωσία. Ο Φαν Άμερσφοοτ ήταν ο ποδοσφαιριστής που άνοιξε το σκορ και τον... λογαριασμό των γκολ στον Β' Όμιλο του EURO U19, δίνοντας τη νίκη στην Ολλανδία επί της Ρωσίας (1-0). Το νικητήριο τέρμα από τον υψηλόσωμο φορ των “Οράνιε” σημειώθηκε με κεφαλιά στο 44' της αναμέτρησης ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ουλντ Τσικ. Η ρωσική ομάδα αγωνίστηκε με 10 παίκτες από το 62' λόγω αποβολής του Λικάτσεφ και είχε τη μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση στο 51' όταν ο Σεϊντάγεφ σούταρε μέσα από την αντίπαλη περιοχή κι έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Διαιτητής του παιχνιδιού, το οποίο παρακολούθησαν στο AEL FC Arena 2.038 φίλαθλοι, ήταν ο Ταμάς Μπόγκναρ από την Ουγγαρία.

Ολλανδία: Ντρόμελ, Οβούσου (59' Λόοφ), Σάνιεζ, Μίρανι, Πάαλ, Ντουάρτε, Νούρι (77' Ουβέγιαν), Φαν Άμερσφοορτ, Ντε Γιονγκ, Ουλντ Τσικ (61' Καλόν), Κάντα
Ρωσία: Μιτριούσκιν, Μακάροφ, Τσερνόφ, Γιακούμπα, Γκούλιεφ, Μπαρίνοφ, Σεϊντάγεφ (79' Νουρισόφ), Γκολόβιν, Ζούεφ (46' Ζεμαλεντίνοφ), Λικάτσεφ, Μελκάτζε (64' Γκαζίλιν)