Με νίκη συνέχισαν οι Παίδες της Α.Ε.Λ. τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα, καθώς το Σάββατο επικράτησαν με 52-31 του Σπάρτακου Λάρισας, στο ντέρμπι του Ομίλου. Οι νεαροί αθλητές μας ήταν σαφώς ανώτεροι του αντιπάλου και με αφετηρία την καλή άμυνα από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο άρχισαν να "χτίζουν" διαφορά στο σκορ. Με εξαίρεση τη δεύτερη περίοδο, στην οποία ο αγώνας ήταν ισορροπημένος, δεν άλλαξε κάτι στη ροή του ματς και οι βυσσινί των κ.κ.Βαγιόπουλου και Αμδίτη μοιράστηκαν χρόνο συμμετοχής και σκοράρισμα, με το τελικό 52-31 να έρχεται ως δίκαιο αποτελέσμα.
Δεκάλεπτα : 17-7, 26-16, 42-25, 52-31

Α.Ε.Λ. (Βαγιόπουλος, Αμδίτης) : Μπονίτσης 8, Θεοχάρης 4, Πουρλιώτης, Χρόνης 11, Τσάλτας 8, Γιόβας 8, Νταής 5, Σκριάπας 2, Ζάρκος 2, Τάμπαρης 4.

Σπάρτακος (Παπαναστασίου) : Σοφιαζίδης 2, Κατσιλέρος 1, Βογιατζής 4, Γεροστάθης 4, Τσιντζιρούλης, Δράμης 3(1), Γκόντας 1, Λάιος 7, Λάζος, Ζέγγος 4, Λιάπης 5(1).