O Ατρόμητος, στάθηκε πιο τυχερός και με γκολ του Λημνιού και του Λε Ταλέκ πέρασε από το AEL FC ARENA επικρατώντας με 1-2, επί της ΑΕΛ, που είχε ισοφαρίσει προσωρινά με το Μαρουκάκη.  Στο 44', ο Ατρόμητος χάρη σε ένα γυριστό σουτ του Δημήτρη Λημνιού άνοιξε το σκορ. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47 λεπτό, ο Ναζλίδης από τα αριστερά απέφυγε τον Φυτανίδη, την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Μαρουκάκη και αυτός από κοντά έφερε το ματς στα ίσα. Ενώ το γκολ έδωσε την «ψυχολογία» στην ΑΕΛ που πίεζε για ακόμα ένα τέρμα, τελικά στο 56' ο Ατρόμητος με μία αντεπίθεση ο Μπρίτο γύρισε την κατάλληλη στιγμή την μπάλα στον Λε Ταλέκ και αυτός έκανε το 1-2 για τον Ατρόμητο, που ήταν το τελικό σκορ.
ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Ξενοδόχοβ, Ρέντζας, Γκόλιας, Φάρκας, Κοντόρ, Ποτουρίδης, Φατιόν, Ναβάρο (63' Κάπος), Ντέλετιτς (46' Αβραάμ), Ντοντό (46' Μαρουκάκης), Ναζλίδης

Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπιτόλο, Ουμπίντες, Μπάγκα, Λημνιός (66' Κεϊτά), Τόνσο (88' Ζησόπουλος), Μπρίτο (78' Κατράνης), Λε Ταλέκ