Για την 5η αγωνιστική του κλειστού πρωταθλήματος MMSL η ΑΕΛ Καναδά αντιμετώπισε την ουραγό St George Wanderers. Η νίκη ήταν αναμενόμενη, αλλά η ΑΕΛ ήταν καταιγιστική και σκόραρε κατά ριπάς! Οι «βυσσινοί» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο δευτερόλεπτο. Στο ημίχρονο το αποτέλεσμα ήταν 7-1, οι αντίπαλοι άλλαξαν τερματοφύλακα χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να διασωθούν. Για την ΑΕΛ σκόραραν : Άντριου και Νικολακάκος από τέσσερα (4), Βεργυρής (3), Σιμόες και Τεϊξέιρα από δύο (2).
Η χθεσινοβραδινή αγωνιστική έκρυβε εκπλήξεις με αρκετές ανακατατάξεις στον βαθμολογικό πίνακα. Η ΑΕΛ αναμένεται να έχει άλλο ένα εύκολο βράδυ την προσεχή Παρασκευή και μετά καλείται να δώσει... εξετάσεις με αγώνες που θα καθορίσουν το στόχο της για την τρέχουσα περίοδο.