Ο Πλατανιάς Χανίων πήρε τη νίκη επί της ΑΕΛ με 3-2 στο Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League και έφτασε στους 20 βαθμούς μετά από 14 αγώνες, αφήνοντας τους "βυσσινί" στους 13. Ο Μουνάφο στο 45 λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Πλατανιά, ενώ στο 54' ο Πριντέτα διαμόρφωσε το 2-0. Στο 59' ο Ναζλίδης με εκτέλεση πέναλτι μειώσε σε 2-1, ενώ στο 76' ο Μανούσος από κοντά διαμορφώνει το 3-1 για τον Πλατανιά. Το μόνο που κατάφερε η ΑΕΛ ήταν να μειώσει πάλι με το Θωμά Ναζλίδη στο 92 λεπτό σε 3-2.
Τα γκολ
-ΓΚΟΛ για τον Πλατανια με το Μουνάφο στο 45 λεπτό. Ο Μουνάφο από το ύψος του πέναλτι με πλασέ έκανε άνοιξε το σκορ για το Πλατανιά, έπειτα από γύρισμα του Αποστολόπουλου στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.
-ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά. Ο Πριντέτα  με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γιορέντε και κακή έξοδο του Ξενοδόχοβ, έκανε το 2-0 για τον Πλατανιά στο 54 λεπτό.
-Πέναλτι για την ΑΕΛ. Ο Ικάουνιεκς για την ΑΕΛ έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο αριστερό απλωμένο πέναλτι του Μπανανά του Πλατανιά στο 58 λεπτό. Κίτρινη κάρτα ο Μπανανά του Πλατανιά στο 58 λεπτό. Εκτελεί το πέναλτι για την ΑΕΛ ο Θωμάς Ναζλίδης και μειώνει για την ΑΕΛ σε 2-1 στο 59 λεπτό
-ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά ο Μανούσος στο 76 λεπτό. Ο Ντεβέσα έδωσε στον Μανούσο κάθετη πάσα που μπήκε στην περιοχή και έκανε το 3-1 για τον Πλατανιά
-ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Θωμά Ναζλίδη με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κουτσιανικούλη στο 92 λεπτό

Πλατανιάς (Παράσχος): Σωτηρίου, Κάργας, Πριντέτα, Μπανανά, Αποστολόπουλος, Μενδρινός (70' Ντεβέσα), Μουνάφο, Βάντερσον, Μανούσος (89' Γουνδουλάκης), Σιγκνέβιτς, Γιορέντε (83' Ντίνας)

ΑΕΛ (Τσιώλης): Ξενοδόχοβ, Ποτουρίδης (46' Ικάουνιεκς), Τίκο (74' Κουτσιανικούλης), Φάρκας, Κόντορ, Φατιόν, Μασαλέσα, Ντέλετιτς (87' Αναστασόπουλος), Γκάγεγο, Κάπος, Ναζλίδης