Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο ΔΑΚ Λαμίας, η Λαμία με ανατροπή νίκησε την ΑΕΛ με 2-1. Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 26 λεπτό με το Μλαντένοβιτς με σουτ εκτός περιοχής. Η Λαμία ισοφάρισε στο 60 λεπτό, με το Φράγκο, και στο 93 λεπτό ο Κουκόλης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τη Λαμία. Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας (46’ Παπαδόπουλος), Βασιλαντωνόπουλος (64’ Πατσαρούχας), Παπαργρίου (46’ Παντελιάδης), Κουκόλης, Αναστασιάδης (46’ Πριντέτα), Άντρονιτς (74’ Μανιάς), Βάντερσον (46’ Φράγκος), Ακόστα (46’ Λινάρδος), Μπούντνικ (46’ Μπεν Τζεμιά), Μπλάζιτς (46’ Μπουλούλης), Τσούκαλος (46’ Κουτρομάνος).

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωρόπουλος (71' Σαφαρίκας), Ρέντζας (46΄ Λεοζίνιο), Μόρας (81' Καρατάσιος), Γιοβάνοβιτς (46' Γκόλιας), Ζίζιτς (46' Γκόικοβιτς), Λαγός (90' Δερμιτζάκης), Φατιόν (71' Μακρής), Μλάντενοβιτς (46' Χούμπτσεφ), Μιλοσάβλιεβιτς (63' Μπάλλας), Ντέλετιτς (46' Περόνε), Ναζλίδης (46' Κριζμάν).