Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς, με τον Κρίζμαν στο 43', ωστόσο ο Λεβαδειακος στο δεύτερο ημίχρονο, με δύο γκολ των Σουμπίνιο (60') και Μαρκόφσκι (63') σε τρία λεπτά κατάφερε την ανατροπή και πήρε τη νίκη 2-1! Παράπονα για τη διαιτησία οι «βυσσινί», που ζήτησαν δύο πέναλτι. Στους 29 βαθμούς ο Λεβαδειακός, έμεινε στους 25 βαθμούς και την 12η θέση η ΑΕΛ. Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Σωτηρίου, Τσαμπούρης, Τριποτσέρης, Αντιλέχου, Ζαραδούκας (62′ Καραχάλιος), Μητρόπουλος, Νιάσε, Γιακουμάκης, Σουμπίνιο (80′ Καθάριος), Γιουσούφ (70′ Σαβαντογκό), Μαρκόφσκι

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Μπόζοβιτς, Μασούρας, Ζίζιτς, Γιοβάνοβιτς, Χούμπτσεφ (82′ Μόρας), Λαγός, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς (76′ Μλαντένοβιτς), Λεοζίνιο (69′ Ρέντζας), Κρισμάν, Περόνε