Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων, τα Τρίκαλα νίκησαν 2-1 με ανατροπή την ΑΕΛ. Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 9 λεπτό με σουτ του Μάρκο Νούνιτς, αλλά τα Τρίκαλα στο δεύτερο ημίχρονο με σουτ του Συμελίδη στο 52 λεπτό και του Μακρίδη στο 55 λεπτό, κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά. Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι αγωνίστηκε για την ΑΕΛ, ο υπό δοκιμή, 25χρονος Κροάτης δεξιός μπακ, Τόνι Γκόρουπετς. Οι φάσεις του αγώνα Τρίκαλα-ΑΕΛ
Σε αντεπίθεση η ΑΕΛ ο Μάρκο Νούνιτς με υποδειγματικό πλασέ ανοίγει το σκορ στο 9 λεπτό.
Δυνατό σουτ του Συμελίδη για τα Τρίκαλα η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι στο 10 λεπτό.
Σουτ του Συμελίδη για τα Τρίκαλα ο γκολκίπερ της ΑΕΛ, Γκέκας με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα στο 18 λεπτό.
Σέντρα του Γκόλια για τα Τρίκαλα από δεξιά ο Ράντι πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να φύγει άουτ, στο 25 λεπτό.
Ο Πάνος για τα Τρίκαλα βρέθηκε σε καλή θέση, η μπάλα κοντράρει και απέκρουσε ο γκολκίπερ της ΑΕΛ, Γκέκας, στο 29 λεπτό.
Σουτ Ράντι για τα Τρίκαλα η μπάλα πάνω από τα δοκάρια στο 34 λεπτό.
Κίτρινη κάρτα στο Λεοζίνιο της ΑΕΛ στο 37 λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για τα Τρίκαλα με τον Γκόλια, η μπάλα έφυγε άουτ, στο 40 λεπτό.
Ο Ράντι για τα Τρίκαλα έβγαλε την κάθετη μπαλιά στον Πάνο, ο οποίος πλάσαρε και στέλνει την μπάλα άουτ στο 45 λεπτό.
Σουτ Λεοζίνιο για την ΑΕΛ η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 45+1.
Ο Συμελίδης με πλασέ ισοφαρίζει για τα Τρίκαλα στο 52 λεπτό.
Ο Μακρίδης για τα Τρίκαλα με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σουλούκου και κάνει το 2-1 για τα Τρίκαλα στο 55 λεπτό.
Ο Πινακάς για την ΑΕΛ από πλάγια αριστερά κάνει το σουτ, όμως ο Ταϊρης απέκρουσε σε κόρνερ στο 78 λεπτό.
Σουτ του Φρίουι για την ΑΕΛ ο Ταϊρης μπλοκάρει στο 80 λεπτό.
Μακρινό σουτ Συμελίδη για τα Τρίκαλα η μπάλα άουτ στο 82 λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ του Χοτζάλι για την ΑΕΛ κεφαλιά του Νούσιου η μπάλα πέρασε άουτ στο 84 λεπτό.
Σουτ του Φρίουι για την ΑΕΛ άουτ στο 85 λεπτό.
Μακρινό σουτ του Φρίουι για την ΑΕΛ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια στο 88 λεπτό.

Τρίκαλα (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταϊρης (88' Γιδόπουλος), Πάνος, Γκόλιας (66' Νιάρος), Γκότοβος (88' Συριόπουλος), Θεολόγου (62' Πατσατζόγλου), Τσιάρας (57' Γκατζολάρι), Μακρίδης (57' Μαντιανί), Τσιμίκας (83' Σιαλμάς), Συμελίδης (88' Κατσαντώνης), Γιουκαρής (88' Αλμπάνης), Ράντι (86' Γκουγκούδης).

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Γκέκας (46' Σουλούκος), Καρανίκας, Μάρκος, Γκοϊκοβιτς, Γκόρουπετς, Μπάλλας, Χαλάτσης (46' Χοτζάλι), Μπάμης (46' Πινακάς), Λεοζίνιο (46' Νούσιος), Νούνιτς, Φρίουι.