Η ομάδα Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 2-1, την αντίστοιχη της ΑΕΛ, σε αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2018-19, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Καλοχωρίου Λάρισας. Η ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε αρχικά στο 42ο λεπτό με γκολ του Καραμποιΐκη, η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 84ο λεπτό με το Χαλάτση, ενώ η ομάδα της Ηπείρου πήρε τη νίκη στο 90ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Πήλιου και λάθος της άμυνας των«βυσσινί» η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Σουλούκου. ΑΕΛ U-19: Σουλούκος, Δημητρακούδης, Μαλάκος, Φουρκιώτης, Τάρτας, Μπάμης, Ζιάκας (65′ Δάκτυλας), Καμπέρης (82′ Κοτσιανούλης), Πινακάς, Μουξιός (75′ Ζαχαράκης), Χαλάτσης.

ΠΑΣ Γιάννινα U-19: Βενετικίδης, Κάτζα, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Μπούμπας, Λιάππης (91′ Σακκάς), Καραμποΐκης (69′ Θεοχάρης), Παπαδόπουλος (85′ Νάνος), Πήλιος.