Με το δεξί ξεκίνησε, η Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου Ανδρών των Ενόπλων Δυνάμεων της Ελλάδας τις υποχρεώσεις της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου CISM, που πραγματοποιούνται στην Ολλανδία. Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ, Χρήστος Γρομητσάρης, ξεκίνησε βασικός και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από το Βλάχο. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης ομάδας της Ολλανδίας χάρη σε τέρματα, που σημείωσαν οι Παμλίδης, και Βέργος.
Ο Παμλίδης, έδωσε το προβάδισμα στην Εθνική μας στέλνοντας με σουτ την μπάλα στα δίχτυα, στο 74’. Τα τέρματα μας διπλασίασε ο Βέργος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, επίσης με σουτ. Την Τετάρτη (05/12) η Εθνική μας αντιμετωπίζει την Γερμανία στις 11:00 η ώρα Ολλανδίας.

Εθνική Ενόπλων Ελλάδας (Βούζας): Λυμπερόπουλος, Κώνστας (46’ Παμλίδης), Γρομητσάρης (46’ Βλάχος), Σκόνδρας, Κούρτι, Μπουλούλης, Αυγενικού (55’ Ντουρμισάι), Βέργος, Τσουκάνης, Σάμιος, Τσούκαλος.