Εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ, με αντίπαλο την ομάδα των Τρικάλων, σε αναμέτρηση που έγινε στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής ποδοσφαίρου Γυναικών, στο Στάδιο Τρικάλων. Η ομάδα της ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 62ο λεπτό, με την Ζντράβκοβιτς, αλλά τα Τρίκαλα ισοφάρισαν με την Σάλομον στο 80ο λεπτό.

Η αρχική ενδεκάδα της ΑΕΛ: Βλασιάδου, Βασιλείου, Νεοφύτου, Ρήγα, Παυλοπούλου, Αρκουλή, Σκωτεινιώτη Κ., Σρετένοβιτς, Κατσιάνα, Ζντράβκοβιτς, Σπυροπούλου.

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου,Σακελλάρη (89’ Αργύρη), Χύμα, Γεραγόρη, Έιερς, Σέντερλουντ (89’ Τσιάντα), Γιαννούλα (89’ Τσακνάκη), Σάλομον, Μπαρμπόσα, Αλεξίου, Βαΐτση(70’ Τσιάρα). Tα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:
Τρίκαλα-ΑΕΛ 1-1
Πανσερραϊκή-Ελπίδες Καρδίτσας 0-4
Άρης-Αγία Παρασκευή 5-0
Γλυφάδα-Εργοτέλης 2-1
Προοδευτική Περάματος-ΠΑΟΚ 0-11
Ρεπό: Ατρόμητος