Δείτε τους 53 πρωταθλητές των Ενώσεων και τους δευτεραθλητές των τριών ιδρυτικών Ενώσεων (Αθήνα, Μακεδονία, Πειραιάς). Οι 56 ομάδες έχουν δικαίωμα συμμετοχής στη Γ’ Εθνική για τη σεζόν 2019-20.
Αναλυτικά οι πρωταθλητές των ΕΠΣ της σεζόν 2018-19:
Πρωταθλητής ΕΠΣ Έβρου – Ορέστης Ορεστιάδας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Θράκης – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Καβάλας – Δόξα Θεολόγου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ξάνθης – Ηρακλής Νέου Ζυγού
Πρωταθλητής ΕΠΣ Δράμας – Πανδραμαϊκός
Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας 1 – Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας 2 – Θερμαϊκός Θέρμης
Πρωταθλητής ΕΠΣ Σερρών – Δόξα Κάτω Καμήλας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ημαθίας – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κιλκίς – Κιλκισιακός
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πέλλας – Θύελλα Σαρακηνών
Πρωταθλητής ΕΠΣ Χαλκιδικής – Νέα Καλλικράτεια
Πρωταθλητής ΕΠΣ Γρεβενών – ΑΟ Σειρήνα
Πρωταθλητής ΕΠΣ Καστοριάς – Αστραπή Μεσοποταμίας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κοζάνης – ΑΕΠ Καραγιαννίων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Φλώρινας – ΠΑΣ Φλώρινα
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ηπείρου – ΑΟ Ανατολής
Πρωταθλητής ΕΠΣ Θεσπρωτίας – Ατρόμητος Σαγιάδας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κέρκυρας – Θιναλιακός
Πρωταθλητής ΕΠΣ Τρικάλων – Διγενής Νεοχωρίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Θεσσαλίας – Διαγόρας Στεφανοβικείου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Καρδίτσας – Ατρόμητος Παλαμά
Πρωταθλητής ΕΠΣ Λάρισας – Ηρακλής Λάρισας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πιερίας – ΑΕ Καρίτσας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Βοιωτίας – Κιθαιρώνας Καπαρελλίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Εύβοιας – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ευρυτανίας – Ποταμιά
Πρωταθλητής ΕΠΣ Φθιώτιδας – Αταλάντη
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αιτ/νίας – ΑΕ Μεσολογγίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Άρτας – Αναγέννηση Άρτας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας – ΠΑΣ Πρέβεζα
Πρωταθλητής ΕΠΣ Φωκίδας – Απόλλων Ευπαλίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αθηνών – ΑΕ Κηφισιάς
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αθηνών – Φωστήρας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πειραιά – Μοσχάτο
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πειραιά – Ερμής Κορυδαλλού
Πρωταθλητής ΕΠΣ Δωδεκανήσου – Ρόδος
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κυκλάδων – Άνω Μερά
Πρωταθλητής ΕΠΣ Λέσβου – Όλυμπος Αγιάσου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Χίου – Κανάρης Νενήτων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αν. Αττικής – Μαρκό
Πρωταθλητής ΕΠΣ Δυτ. Αττικής – Ακράτητος
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κορίνθου – Κόρινθος 2006
Πρωταθλητής ΕΠΣ Σάμου – ΑΕ Βαθύλου/Πανσαμιακού
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αχαΐας – Θύελλα Πατρών
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ζακύνθου – ΑΟ Τσιλιβή
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ηλείας – Ξενοφών Κρεστένων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης- ΑΟ Πρόννων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αργολίδας – Ναύπλιο 2017
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αρκαδίας – ΑΕΚ Τρίπολης
Πρωταθλητής ΕΠΣ Λακωνίας – Πανγυθεατικός
Πρωταθλητής ΕΠΣ Μεσσηνίας – ΑΟ Διαβολιτσίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ηρακλείου – Πόρος
Πρωταθλητής ΕΠΣ Λασιθίου – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ρεθύμνου – ΑΕ Μυλοποτάμου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Χανίων – Πανακρωτηριακός
Πρωταθλητής ΕΠΣ Έβρου – Ορέστης Ορεστιάδας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Θράκης – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Καβάλας – Δόξα Θεολόγου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ξάνθης – Ηρακλής Νέου Ζυγού
Πρωταθλητής ΕΠΣ Δράμας – Πανδραμαϊκός
Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας 1 – Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Μακεδονίας 2 – Θερμαϊκός Θέρμης
Πρωταθλητής ΕΠΣ Σερρών – Δόξα Κάτω Καμήλας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ημαθίας – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κιλκίς – Κιλκισιακός
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πέλλας – Θύελλα Σαρακηνών
Πρωταθλητής ΕΠΣ Χαλκιδικής – Νέα Καλλικράτεια
Πρωταθλητής ΕΠΣ Γρεβενών – ΑΟ Σειρήνα
Πρωταθλητής ΕΠΣ Καστοριάς – Αστραπή Μεσοποταμίας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κοζάνης – ΑΕΠ Καραγιαννίων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Φλώρινας – ΠΑΣ Φλώρινα
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ηπείρου – ΑΟ Ανατολής
Πρωταθλητής ΕΠΣ Θεσπρωτίας – Ατρόμητος Σαγιάδας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κέρκυρας – Θιναλιακός
Πρωταθλητής ΕΠΣ Τρικάλων – Διγενής Νεοχωρίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Θεσσαλίας – Διαγόρας Στεφανοβικείου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Καρδίτσας – Ατρόμητος Παλαμά
Πρωταθλητής ΕΠΣ Λάρισας – Ηρακλής Λάρισας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πιερίας – ΑΕ Καρίτσας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Βοιωτίας – Κιθαιρώνας Καπαρελλίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Εύβοιας – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ευρυτανίας – Ποταμιά
Πρωταθλητής ΕΠΣ Φθιώτιδας – Αταλάντη
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αιτ/νίας – ΑΕ Μεσολογγίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Άρτας – Αναγέννηση Άρτας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας – ΠΑΣ Πρέβεζα
Πρωταθλητής ΕΠΣ Φωκίδας – Απόλλων Ευπαλίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αθηνών – ΑΕ Κηφισιάς
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αθηνών – Φωστήρας
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πειραιά – Μοσχάτο
Πρωταθλητής ΕΠΣ Πειραιά – Ερμής Κορυδαλλού
Πρωταθλητής ΕΠΣ Δωδεκανήσου – Ρόδος
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κυκλάδων – Άνω Μερά
Πρωταθλητής ΕΠΣ Λέσβου – Όλυμπος Αγιάσου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Χίου – Κανάρης Νενήτων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αν. Αττικής – Μαρκό
Πρωταθλητής ΕΠΣ Δυτ. Αττικής – Ακράτητος
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κορίνθου – Κόρινθος 2006
Πρωταθλητής ΕΠΣ Σάμου – ΑΕ Βαθύλου/Πανσαμιακού
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αχαΐας – Θύελλα Πατρών
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ζακύνθου – ΑΟ Τσιλιβή
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ηλείας – Ξενοφών Κρεστένων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης- ΑΟ Πρόννων
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αργολίδας – Ναύπλιο 2017
Πρωταθλητής ΕΠΣ Αρκαδίας – ΑΕΚ Τρίπολης
Πρωταθλητής ΕΠΣ Λακωνίας – Πανγυθεατικός
Πρωταθλητής ΕΠΣ Μεσσηνίας – ΑΟ Διαβολιτσίου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ηρακλείου – Πόρος
Πρωταθλητής ΕΠΣ Λασιθίου – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Ρεθύμνου – ΑΕ Μυλοποτάμου
Πρωταθλητής ΕΠΣ Χανίων – Πανακρωτηριακός