Εκτός έδρας νίκη με μεγάλη ανατροπή πανηγύρισε η ΑΕΛ, η οποία αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 στο Κλεάνθης Βικελίδης από τον Άρη, κατάφερε να φύγει με τη νίκη με σκορ 2-3! Βέλεζ στο 11’ και Μπρούνο Γκάμα στο 12’ έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στον Άρη, ενώ τα γκολ των βυσσινί πέτυχαν οι Νούνιτς (20’ και 33’) και Ουάρντα (74’). Μάλιστα, στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων δημιουργήθηκε ξανά ένταση, με τον διαιτητή Σκουλά να δίνει πέναλτι για τον Άρη, όταν ο Μπούστος βρήκε την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή και στη συνέχεια με την παρέμβαση του VAR, γύρισε τη φάση πιο πίσω και έδωσε επιθετικό φάουλ υπέρ της ΑΕΛ.

Άρης (Τερζής): Έμαν, Κόρχουτ, Ροζ, Βέλεθ, Σούντγκρεν, Ματίγια, Μπα (71’ Ντουάρντε), Μπρούνο Γκάμα (62’ Λάρσον), Φετφατζίδης (77’ Μαρτίνες), Ντιγκινί, Ιντέγε.

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μόρας, Σετσέροβιτς (77’ Μπούστος), Μπράλιτς, Κάτσε, Μπέρτος, Ουάρντα (90’ Γκόικοβιτς), Στάνκοβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς (65’ Φατιόν), Νούνιτς