Η ομάδα Κ19 του Άρη νίκησε 3-2, την αντίστοιχη της ΑΕΛ, κάνοντας την ανατροπή στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2019-20, που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό γήπεδο Πυλαίας. Οι «βυσσινί» ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκαν με τον Χαλάτση στο 11ο λεπτό και το Ζαχαράκη στο 14ο λεπτό, ωστόσο, οι «κιτρινόμαυροι» σε διάστημα δέκα λεπτών έφτασαν στην ισοφάριση με τα δύο (55’ και 68’) εύστοχα πέναλτι του Μπακούτση. Με την ΑΕΛ που είχε πολλά παράπονα από τη διαιτησία, να μένει μετά από κάθε πέναλτι και με έναν παίκτη λιγότερο (αποβλήθηκαν Σταμάτης 55' και Καμπέρης 68'). Το γκολ της νίκης για την ομάδα του Άρη, ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Παππά.

Άρης U-19: Καζάνας, Παρίσης, Μαρμαρίδης (45’ Κατσουλίδης), Σενγκέργκης, Βασιλόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Πάγκος (25’ Κρινίτζας), Χατζηπιρπιρίδης (25’ Κοντοπούλης), Μπακουτσής, Μπαλίκτσης, Καλαϊτζής (60’ Παππάς), Τσαγκαλίδης (79’ Τσιρώνας).

ΑΕΛ U-19: Μισυρλής, Φουρκιώτης, Σταμάτης, Τσατσελάρι, Κορτσάρι, Μιλτιάδης (50’ Μαλάκος), Χαλάτσης (63’ Δάκτυλας), Καμπέρης, Κοτσιανούλης, Πινακάς, Ζαχαράκης (60’ Μπουζούκης).