Η ομάδα του ΠΑΟΚ U-15 συνέτριψε την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΛ με σκορ 9-1, στο πρώτο φετινό ματς, που έγινε ωστόσο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής U-15, του Β' ομίλου, στις εγκαταστάσεις του αθλητικού κέντρου “LOLAS” στη Σουρωτή Θεσσαλονίκης. Το σκορ άνοιξε για τον ΠΑΟΚ, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με τον Κουτσιούδη, έπειτα από ασίστ του Παναγιωτίδη. Ο Κουτσιούδης συνέχισε με άλλα δύο γκολ (στο 13’ από ασίστ του Αδάμ και στο 26’ από ασίστ του Γκούμα) και στο ημίχρονο διαμορφώθηκε στο 4-0 με τον Καστίδη να σκοράρει, έπειτα από πάσα του Γκούμα. Οι παίκτες της ΑΕΛ μείωσαν σε 4-1, μα η συνέχεια ήταν και πάλι παιχνίδι για ένα ρόλο. Στο 43’ ο Αδάμ βρίσκει το Γκούμα για το 5-1, στο 55΄και πάλι ο Γκούμας σκοράρει, μετά από ασίστ του Παναγιωτίδη και στο 74’ έρχεται ο Μαύρης για το 7-1 (πάσα από τον Βασιλειάδη). Στη συνέχεια ήταν η σειρά του Βασιλειάδη να σκοράρει για το 8-1 στο 78΄, έπειτα από ασίστ του Μαύρη και τέλος, ο Κουτσιούδης πέτυχε το 4ο γκολ του στο 80’.