Η ομάδα της ΑΕΛ παρότι βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 0-1, έκανε την ολική ανατροπή και επιβλήθηκε τελικά με 2-1 του Βόλου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League 1. Στο 38ο λεπτό ο Βόλος άνοιξε το σκορ με σουτ του Τόρες από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Στο 57ο λεπτό η ΑΕΛ ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φατιόν, ενώ στο 84' έκανε την ολική ανατροπή με τέρμα του Ντάουντα.

ΑΕΛ: Κρίστινσον - Μόρας, Ζίζιτς (46΄ Ασούμπρε), Μπράλιτς - Καρανίκας, Κάτσε, Μιλοσάβλιεβιτς (77' Μιλοσάβλιεβιτς), Φατιόν, Στάνκοβιτς - Ουάρντα, Νούνιτς (67' Ντάουντα)

Βόλος: Μελίσσας, Φεράρι, Τσίκα, Δημόπουλος, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Μαξ, Φερνάντο (70' Μυστακίδης), Τόρες, Μουνίθ, Μάντζης (79' Λύρατζης)