Την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η ΑΕΛ από τον Ατρόμητο, στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League 1. Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό όταν ο Ούμπιδες έκανε ένα μακρινό σουτ και είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κρίστινσον, αφού πρώτα κόντραρε σε σώματα. Στο 20ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα του με τον Ουγκράι. Η ΑΕΛ μείωσε στο 43' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φατιόν, το οποίο καταλογίστηκε για χέρι του Βέλλιου μέσα στην περιοχή.

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Στάνκοβιτς, Μόρας, Μπράλιτς, Καρανίκας, Φατιόν (46' Ντάουντα), Κάτσε, Ουάρντα, Μιλοσάβλιεβιτς (46' Σετσέροβιτς), Ασούμπρε, Νούνιτς (71' Μπούστος)

Ατρόμητος: Μέγερι, Ρισβάνης, Κατράνης, Γούτας, Κιβρακίδης, Ουγκράι (53' Ρόζα), Βέλλιος (60' Γιακουμάκης), Μανούσος, Ανδρούτσος, Ούμπιδες, Μάντσον.