Φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε η ΑΕΛ από τον Άρη, στο γήπεδο «Κλεάνθης Βικελίδης». Στο 82ο λεπτό με πλασέ εκτός περιοχής ο Μαντσίνι για τον Άρη πέτυχε το νικητήριο γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Άρη είχε την υπεροχή, στο δεύτερο η ΑΕΛ ανέβασε απόδοση και δημιούργησε ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα.

Άρης (Ένινγκ): Κουέστα, Ντάτκοβιτς (46΄Δεληζήσης), Ροζ (46΄Μπαγκαλιάνης), Σάκιτς (46΄Μαρμαρίδης), Γκάνεα (46΄Σενγκέργκης), Σάσα (46΄Αντέμ, 83΄Τσαγκαλίδης), Τζέγκο (46΄Μπακούτσης), Μπερτόγλιο (46΄Μαρτίνες), Λόπεθ (46΄Μάνος), Φετφατζίδης (46΄Μαντσίνι), Γκάμα (46΄Χατζηπιρπιρίδης).

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Νάγκι, Μπέρτος, Στελιάνο, Ζίζιτς, Μιχαήλ, Σετσέροβιτς, Γκαζάλ, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε, Ντουρμισάι, Τρούγιτς.

Αγωνίστηκαν στο 65ο λεπτό και οι: Μπάγιτς, Μαϊδανός, Μούζεκ, Ηλιάδης, Γρηγορόπουλος, Χαλάτσης, Σπάρβ, Πινακάς, Παπάζογλου, Πλατέλλας, Βινίσιους.