Την εκτός έδρα ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ, στο γήπεδο της Τούμπας, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague 1. Ο Μπίσεσβαρ του ΠΑΟΚ βρήκε με πάσα τον Τζόλη στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νάγκι στο 16 λεπτό και έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Θεσσαλονίκης. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τρούγιτς για την ΑΕΛ μπήκε στην περιοχή και επιχείρησε σουτ με το αριστερό, αλλά ο Ίνγκασον έσωσε την ομάδα του με σωτήριο τάκλιν.

ΠΑΟΚ (Α. Φερέιρα): Ζ. Ζίβκοβιτς, Ιγκανσον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Μπίσεσβαρ (89’ Κρέσπο), Σβαμπ, ΕΛ Καντουρί, Γιαννούλης, Πέλκας (76’ Α. Ζίβκοβιτς), Τζόλης (89’ Ζαμπά), Άκπομ (79’ Σφιντέρσκι).

ΑΕΛ (Μ. Γρηγορίου): Ναγκί, Μπέρτος (89’ Γρηγορόπουλος), Μιχαήλ, Ζίζιτς, Φιλίπ (89’ Μαϊδάνος), Στελιάνο, Σεσέροβιτς, Σπαρβ, Μιλοσάβλιεβιτς (57’ Πλατέλλας), Τόρζε (81’ Πινακάς), Τρούγιτς, Ντουρμισάι.