Χωρίς νικητή με σκορ 1-1, ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΛ και στη Λαμία στο ΔΑΚ Λαμίας. Οι «βυσσινί» ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα και δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα, με εξαίρεση το γκολ της Λαμίας. Ο Ρόμανιτς με σουτ, μετά από μακρινή πάσα του Μπεχαράνο, στο 51ο λεπτό, άνοιξε το σκορ για τη Λαμία για να ισοφαρίσει η ΑΕΛ στο 62ο λεπτό με το Μιχαήλ με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τόρζε. Η ΑΕΛ είχε μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη με σουτ του Ζαχαράκη μετά από πάσα του Πινακά για την ΑΕΛ η μπάλα στο δοκάρι στο 79ο λεπτό. Οι φάσεις του αγώνα
Σουτ του Νιασέ για τη Λαμία άουτ στο 2o λεπτό.
Σουτ του Μπέρτου για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 6ο λεπτό.
Σουτ του Τρούγιτς για την ΑΕΛ άουτ στο 12o λεπτό.
Ευκαιρία για τη Λαμία ο Καραμάνος απέναντι από το Νάγκι, σώζει ο γκολκίπερ της ΑΕΛ στο 14ο λεπτό.
Σουτ του Τρούγιτς για την ΑΕΛ, μπλοκάρει ο Επασί στο 15ο λεπτό.
Σουτ από μακρυά του Μπεχαράνο για τη Λαμία μπλόκαρε ο Νάγκι στο 31ο λεπτό.
Σουτ του Ντουρμισάι για την ΑΕΛ μπλόκαρε ο Επασί στο 36ο λεπτό.
Σουτ του Ρόμανιτς για Λαμία σώζει πάλι ο Νάγκι στο 38ο λεπτό.
Σουτ του Τόρζε για την ΑΕΛ άουτ,  δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Επασί στο 41ο λεπτό.
Ο Βιγιάλμπα εκτέλεσε φάουλ για τη Λαμία ψηλά άουτ η μπάλα στο 47ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τη Λαμία με το Ρόμανιτς με σουτ, μετά από πάσα του Μπεχαράνο, στο 50ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Μιχαήλ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τόρζε στο 62ο λεπτό.
Σουτ του Χαλάτση για την ΑΕΛ από πλάγια άουτ στο 72ο λεπτό.
Σουτ του Ζαχαράκη μετά από πάσα του Πινακά για την ΑΕΛ η μπάλα στο δοκάρι στο 79ο λεπτό.

Η αρχική ενδεκάδα της ΑΕΛ (Γρηγορίου): Νάγκι, Μπέρτος, Φιλίπ, Ζίζιτς, Μιχαήλ, Γκαζάλ, Σετσέροβιτς, Μιλοσαβλιεβιτς, Τόρζε, Τρούγιτς, Ντουρμισάι.

Η ενδεκάδα της ΑΕΛ από το 66ο λεπτό (Γρηγορίου): Μπάγιτς, Γρηγορόπουλος, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Μούζεκ, Χαλάτσης, Δάκτυλας, Γλυνός, Πλατέλλας, Πινακάς, Ζαχαράκης.

Λαμία (Πετράκης): Επασί, Σκόνδρας (76′ Προβυδάκης), Βύντρα, Αντέτζο, Σαραμαντάς, Μπεχαράνο, Νιάσε (74′ Μπουλούλης), Βιγιάλμπα, Καραμάνος, Κωστίκας (70′ Μπιανκόνι), Ρόμανιτς (81′ Βλαχομήτρος).