Η ΑΕΛ νίκησε με 2-0 τη Νίκη Βόλου στο Δημοτικό Στάδιο Αλμυρού «Θανάσης Ραγάζος», σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας. Ο Στελιάνο Φιλίπ με σέντρα σουτ από τα αριστερά στο 76ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ και στο 85ο λεπτό ο Τρούγιτς με πλάσε διπλασίασε τα γκολ των «βυσσινί».

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Μπάγιτς (63' Σουλούκος), Γρηγορόπουλος (46' Λουφάκης), Ηλιάδης (63' Μιχαήλ), Μούζεκ (63' Ζίζιτς), Μαϊδανός (63' Φιλίπ), Γκαζάλ (46' Δάκτυλας), Χαλάτσης (63' Κοτσιανούλης), Πλατέλλας (46' Γλυνός), Βινίσιους (63' Τρούγιτς), Πινακάς (63' Στοϊνοβιτς), Παπάζογλου (63' Ζαχαράκης).

Νίκη Βόλου (Βεργέτης): Περιστερίδης (63' Παπαδόπουλος), Αλιατίδης, Μπαλάφας (63' Μπαλάφας), Θεοδωρόπουλος (63' Πολίμος), Τσιμπούκας (63' Κάρδαρης), Μπόσιο (63' Μπιτσάκος), Μέτσε (63' Σαλαμούρας), Ντομίνγκεθ (63' Ιμπάνιεζ), Κρουθ (63' Κουκουτής), Οικονομίκος (46' Οικονομίκος), Γκονζάλες (63' Χρόνης).