Με πέναλτι του πρώην ποδοσφαιριστή των «βυσσινί» Φατιόν Άντονι στο 91ο λεπτό ο Απόλλωνας Σμύρνης επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague 1. Από δύο δοκάρια είχαν οι δύο ομάδες, με την ΑΕΛ να χάνει περισσότερες ευκαιρίες, χωρίς να καταφέρει ωστόσο να σκοράρει.

Οι φάσεις του αγώνα
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Τρούγιτς βρέθηκε απέναντι στον Κότσαρη έστειλε τη μπάλα δεξί κάθετο δοκάρι στο 14ο λεπτό.
Εκτέλεσε το κόρνερ ο Τόρζε για την ΑΕΛ σουτ σε κίνηση ο Φιλίπ ψηλά άουτ στο 23ο λεπτό.
Ο Ράιλι τραυματίστηκε για τον Απόλλωνα Σμύρνης πέρασε εκτός ο Τσιλούλης πήρε τη θέση του, στο 33ο λεπτό.
Δοκάρι για τον Απόλλωνα Σμύρνης με το Μπεντινέλι στη συνέχεια της φάσης ο Τσιλούλης σούταρε ψηλά άουτ στο 36ο λεπτό.
Σουτ του Ντουρμισάι για την ΑΕΛ μπλόκαρε εύκολα ο Κότσαρης στο 47ο λεπτό.
Σουτ του Ντουρμισάι για την ΑΕΛ, η μπάλα πέρασε άουτ στο 61ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ ο Φιλίπ σούταρε έσωσε ο Κοτσαρής στο 74ο λεπτό.
Δοκάρι για την ΑΕΛ με Ντουρμισάι στο 75ο λεπτό.
Ευκαιρία για Απόλλωνα Σμύρνης. Σουτ του Μπεντινέλι ο Ναγκί ακούμπησε την μπάλα και έφυγε μόλις άουτ στο 76ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σουτ του Φιλίπ,. ο Κότσαρης σώζει στο 79ο λεπτό.
Ο Απόλλωνας Σμύρνης με εκτέλεση πέναλτι του Φατιόν στο 90+1' πήρε τη νίκη με 1-0 επί της ΑΕΛ.

Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος): Κότσαρης, Χουχούμης (71’ Τσαμπούρης), Λισγάρας, Ντομίνγκεζ, Μπαξεβανίδης, Μπετινέλι, Σλίβκα, Ράιλι (32’ Τσιλούλης), Φερνάντεθ (77’ Μουνιέ), Ντάουντα (77’ Ιωαννίδης), Φατιόν.

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Ηλιάδης, Σπαρβ, Φιλίπ (83’ Μαϊδανός), Μπέρτος, Μούζεκ, Μιλοσάβλιεβιτς (53’ Πλατέλλας), Τόρζε (83’ Ζαχαράκης), Σεσέροβιτς (65’ Γκαζάλ), Τρούγιτς (65’ Πινακάς), Ντουρμισάι.