Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ΑΕΛ από τον Παναθηναϊκό, στο γήπεδο «Απόστολος Νικολαΐδης», στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 1, με γκολ των Καρλίτος στο 36' και του Εμμανουηλίδη στο 94'. Το πρώτο γκολ μπήκε μετά από σέντρα του Μολό από τα δεξιά ο Καρλίτος έγινε αποδέκτης της μπάλας και με σουτ νίκησε τον Μπάγιτς στο 36ο λεπτό. Στο 94ο λεπτό ο Καμπετσής έκανε την πάσα στον Εμμανουηλίδη κι αυτός πλάσαρε για το τελικό 2-0.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Χουάνκαρ, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Μολό, Βέλεθ, Αλεξανδρόπουλος (87' Σερπέζης), Αθανασακόπουλος (60' Χατζηγιοβάνης), Αϊτόρ (78' Μπουζούκης), Ιωαννίδης (87' Εμμανουηλίδης), Καρλίτος (78' Καμπετσής)

ΑΕΛ: Μπάγιτς, Μιχαήλ, Φιλίπ, Σπαρβ, Μιλοσάβλιεβιτς (60' Τρούγιτς), Ντουρμισάι (85' Νούνιτς), Τσόσιτς, Ζίζιτς (60' Μπέρτος), Πινακάς, Κολομπίνο, Νικολιάς