Σ΄ ένα ματς που η ΑΕΛ στο στάδιο Αλκαζάρ ήθελε βαθμό ή βαθμούς ο Ολυμπιακός, επικράτησε με σχετική ευκολία, με 3-1, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής στο φινάλε της κανονικής περιόδου. Ο Χασάν άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό με πέναλτι στο 33’, ενώ ο Ανδρούτσος ζευγάρωσε τα γκολ των «ερυθρόλευκων» στο 55’ και ο Ελ Αραμπί πέτυχε το τρίτο γκολ στο 80ο λεπτό. Το μόνο που κατάφερε η ΑΕΛ, ήταν να μειώσει ο Νούνιτς με κεφαλιά στο 88ο λεπτό και να διαμορφωθεί το τελικό 3-1 για τον Ολυμπιακό.

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Γκράουρ (22’ Γκοτζαμανίδης), Χουσίνο, Μαξιμένκο, Γιακιμόβσκι, Μουκαντζό (72’ Νούνιτς), Κολομπίνο (83’ Χαλάτσης), Στίφλερ, Πινακάς, Ακούνια (83’ Γλυνός), Ντουρμισάι.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ανδρούτσος, Παπασταθόπουλος, Εμβιλά, Χολέμπας, Μπουχαλάκης (82’ Βαλμπουενά), Σίλβα, Ραντζέλοβιτς (63’ Μπρούμα), Φορτούνης (63’ Σουρλής), Χασάν (37’ Μασούρας), Κάιπερς (63’ Ελ Αραμπί).