Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ γνώρισε εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-0, από την ομάδα του ΠΑΟΚ, στο Γήπεδο Κουφαλίων στη Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α' Εθνικής. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τα δύο τέρματα του ΠΑΟΚ να μπαίνουν στο 22ο λεπτό με τη Μπαξεβάνου και στο 43ο λεπτό με τη Σπυριδωνίδου.

Η ενδεκάδα της ΑΕΛ (Βασίλης Πάνος): Βλασιάδου, Νικολαΐδου, Λάσκου, Ρήγα, Κόντου, Τσαραντάνη, Ογκίτσι, Musto, Γούλα, Nafula, Rybanska
Αλλαγές: Σκοτεινιώτη, Σωτηριάδη, Λιατίφι, Τσιάρα, Σιάχου
Στον πάγκο βρέθηκαν: Πίσπα, Παυλοπούλου

ΠΑΟΚ (Πέριτσα Κρστιτς): Παπακωνσταντίνου, Καραπέτσα, Σμίλκοβιτς, Μήτκου, Πατερνά (71' Πίτσιου), Δοϊρανλή (66' Νεφρού), Κακαμπούκη, Στράντζαλη, Βαρδαλή, Μπαξεβάνου (66' Πούλιου), Σπυριδωνίδου. Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής 1ος όμιλος:
 ΠΑΟΚ – ΑΕΛ 2-0
 Ελπίδες Καρδίτσας – Άρης 1-2
 Γιάννενα – Καστοριά 1-0
 Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – Τρίκαλα 0-2