Σε ένα παιχνίδι… ζωής και θανάτου για τις δύο ομάδες, ΑΕΛ και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των Play off του πρωταθλήματος της Superleague 1, στο στάδιο Αλκαζάρ. Ισοπαλία που δεν συμφέρει την ΑΕΛ. Η ΑΕΛ κατάφερε να πάρει αρχικά το προβάδισμα στο 44ο λεπτό με σκόρερ τον Ντουρμισάι, ωστόσο η ομάδα του Παναιτωλικού ισοφάρισε στο 50′ με τον Βέργο. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 9ο λεπτό η ΑΕΛ έχασε πέναλτι, όταν ο Πινακάς εκτέλεσε ο Κνετ, έπεσε σωστά και έδιωξε σε κόρνερ. Η παράβαση είχε καταλογιστεί για χέρι του Καρασαλίδη μέσα στην περιοχή.

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Μπέρτος, Μαξιμένκο, Χουσίνο (46’ Ηλιάδης), Στίφλερ, Κολομπίνο, Γιακιμόφσκι (85’ Τσότσιτς), Ντουρμισάι (85’ Νούνιτς), Μπεν Χατίρα (88’ Γκράουρ),  Πινακάς (67’ Μουκάντζο), Ακούνια.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Περέιρα, Τσότσαλιτς, Καρασαλίδης, Τσιγγάρας (79’ Μεντίνα), Εντινγκά (85’ Ντάλσιο), Ταχάρ, Ντίας, Μεντόσα (85’ Μανθάτης), Αριγίμπι (73’ Μαλής), Βέργος.