Η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει για την εκκίνηση του Euro 2020 - Σέντρα στις 11 Ιουνίου με παιχνίδι Ιταλία - Τουρκία. Ο ΑΝΤ1 εξασφάλισε τα τηλεοπτικά δικαιώματα και θα μεταδώσει τους αγώνες του Euro 2020 (από τις 11 Ιουνίου ως τις 11 Ιουλίου). Αναλυτικά το πρόγραμμα του Euro έχει ως εξής:
Φάση των ομίλων
Παρασκευή 11 Ιουνίου
22:00 Τουρκία - Ιταλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Σάββατο 12 Ιουνίου
16:00 Ουαλία - Ελβετία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Δανία - Φινλανδία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Βέλγιο - Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Κυριακή 13 Ιουνίου
16:00 Αγγλία - Κροατία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
19:00 Αυστρία - Βόρεια Μακεδονία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία - Ουκρανία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Δευτέρα 14 Ιουνίου
16:00 Σκωτία - Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
19:00 Πολωνία - Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
22:00 Ισπανία - Σουηδία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Τρίτη 15 Ιουνίου
19:00 Ουγγαρία - Πορτογαλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γαλλία - Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Τετάρτη 16 Ιουνίου
16:00 Φινλανδία - Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
19:00 Τουρκία - Ουαλία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
22:00 Ιταλία - Ελβετία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Πέμπτη 17 Ιουνίου
16:00 Ουκρανία - Βόρεια Μακεδονία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Δανία - Βέλγιο | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία - Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Παρασκευή 18 Ιουνίου
16:00 Σουηδία - Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
19:00 Κροατία - Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Αγγλία - Σκωτία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Σάββατο 19 Ιουνίου
16:00 Ουγγαρία - Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
19:00 Πορτογαλία - Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)
22:00 Ισπανία - Πολωνία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Κυριακή 20 Ιουνίου
19:00 Ελβετία - Τουρκία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Ιταλία - Ουαλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Δευτέρα 21 Ιουνίου
19:00 Ουκρανία - Αυστρία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Βόρεια Μακεδονία - Ολλανδία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
22:00 Ρωσία - Δανία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Φινλανδία - Βέλγιο | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Ιουνίου
22:00 Κροατία - Σκωτία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Τσεχία - Αγγλία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Ιουνίου
19:00 Σουηδία - Πολωνία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
19:00 Σλοβακία - Ισπανία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)
22:00 Πορτογαλία - Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γερμανία - Ουγγαρία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Φάση των 16
Σάββατο 26 Ιουνίου
19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου - Δεύτερος 2ου ομίλου | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)
22:00 Πρώτος 1ου ομίλου - Δεύτερος 3ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Κυριακή 27 Ιουνίου
19:00 Πρώτος 3ου ομίλου - Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)
22:00 Πρώτος 2ου ομίλου - Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου | Καρτούχα, Σεβίλλη (4)

Δευτέρα 28 Ιουνίου
19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου - Δεύτερος 5ου ομίλου | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)
22:00 Πρώτος 6ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)

Τρίτη 29 Ιουνίου
19:00 Πρώτος 4ου ομίλου - Δεύτερος 6ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)
22:00 Πρώτος 5ου ομίλου - Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

Προημιτελικά
Παρασκευή 2 Ιουλίου
19:00 Νικητής 6 - Νικητής 5 | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)
22:00 Νικητής 4 - Νικητής 2 | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)

Σάββατο 3 Ιουλίου
19:00 Νικητής 3 - Νικητής 1 | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)
22:00 Νικητής 8 - Νικητής 7 | Ολίμπικο, Ρώμη (4)

Ημιτελικά
Τρίτη 6 Ιουλίου
22:00 Νικητής 2 - Νικητής 1 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)

Τετάρτη 7 Ιουλίου
22:00 Νικητής 3 - Νικητής 4 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Τελικός
Κυριακή 11 Ιουλίου
22:00 Νικητής 1 - Νικητής 2 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο
 
ΑΕΛ © 2020. All Rights Reserved. Powered by aelole.gr
Top