Δύο αγώνες έδωσε η ΑΕΛ Καναδά την Κυριακή, με αρκετές απουσίες. Ένας ήταν αυτός που αναβλήθηκε την περασμένη εβδομάδα λόγω βροχής και ένας προγραμματισμένος. Ο πρώτος αντίπαλος ήταν η ομάδα των Λατινοαμερικανών με την ΑΕΛ να είναι νικήτρια με 6-3, με τέρματα των Καμάγιος (2), Άντριου (2) και Αλάμανεν (2).
Στο δεύτερο παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα των Ηνωμένων Εθνών (UN FC), η ΑΕΛ είχε ελλείψεις (Πονς, Αλμάνταρεθ, Κουινόνς, Αλάμανεν, Καμάγιος), έχοντας μόλις έναν αναπληρωματικό παίκτη. Η ΑΕΛ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-2 στο β’ ημίχρονο, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει 10 λεπτά πριν τη λήξη, ενώ δύο λεπτά αργότερα έκανε την ανατροπή με 3-2, σκορ με το οποίο έληξε ο αγώνας. Δύο τέρματα πέτυχε ο Άντριου και ένα (1) ο Ρίκετς.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Μίλτον Γουγουλιάς σχολίασε:
«Είμαι πολύ ικανοποιημένος με την επιθυμία της ομάδας να νικήσει. Παρά την απουσία πολλών παικτών αυτή η ομάδα βρήκε τρόπο να νικήσει. Είναι πολεμιστές και είμαι πολύ περήφανος γι’ αυτούς. Προχωράμε στον επόμενο αντίπαλό μας».