Η ομάδα Κ17 της Λαμίας νίκησε με 3-2 την αντίστοιχη της ΑΕΛ, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2021-22 που πραγματοποιήθηκε στις Αθλητικές εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Φθιώτιδας. Για την ιστορία του αγώνα η Λαμία άνοιξε το σκορ με γκολ του Καψή στο 5ο λεπτό με τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσια με το Βλιώρα στο 11ο λεπτό και στη συνέχεια να το γυρίζουν σε 1-2 με εκτέλεση πέναλτι του Μπόγδανου στο 20ο λεπτό. Παρά το γεγονός ότι οι «βυσσινί» προηγούνταν μέχρι το 90ο λεπτό ηττήθηκαν με 3-2  με τον Κοντονίκο στο 91’ και 93’ με εκτελέσεις φάουλ να δίνει τελικά τη νίκη στην ομάδα του.

Λαμία U-17 (Κουκούλης): Καραγιάννης, Γκλάβας, Καψαλιάρης, Κούτλας, Αλαμάνης, Νικολόπουλος, Κατσίκας, Κλειτοράκης, Καρασαντές, Καψής, Κοντονίκος.

ΑΕΛ U-17 (Στεργιάδης): Γιώτας, Ντιντής, Μπαντραλέξης, Πιτσιδήμος, Μπαγιώτας, Ασίκογλου, Χαλδούπης, Μπόγδανος (70’ Μπάντελης), Νινίκας, Βλιώρας (60’ Γκουντάρας), Κουκουράβας.