Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ απέναντι στην Καστοριά, την
οποία και νίκησε με σκορ 4-1 στο γήπεδο της Νεάπολης.

Η ΑΕΛ όπως σε κάθε αγώνα προσπάθησε από νωρίς να πάρει την πρωτοβουλία
παρατάχθηκε με μοναδικό στόχο να μην δεχθεί γκολ.

τελικές τους ενέργειες. Σε μία από αυτές όμως η Νικολαΐδου βρέθηκε από
τα δεξιά μέσα στη περιοχή και κατάφερε να στείλει την μπάλα στα
δίχτυα. Λίγα λεπτά μετά και σε παρόμοια φάση, αλλά από τα αριστερά
αυτή τη φορά, βρέθηκε μέσα στην περιοχή η Παυλοπούλου η οποία και αυτή
με ψύχραιμο πλασέ κατάφερε να νικήσει την αντίπαλη τερματοφύλακα. Στην  συνέχεια η ΑΕΛ χαλάρωσε αρκετά, με αποτέλεσμα η Καστοριά να πάρει μέτρα και να προσπαθεί να απειλήσει κυρίως με ατομικές ενέργειες και στημένες φάσεις. Σε μία από αυτές η άμυνα της ΑΕΛ αδράνησε και μετά από τριπλή προσπάθεια να καταφέρνει τελικά να παραβιάζει την εστία της Βλασιάδου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ μπήκε αποφασισμένη να καθαρίσει τον αγώνα και το κατάφερε σε δύο στημένες φάσεις. Αρχικά με την Παυλοπούλου με εντυπωσιακή κεφαλιά και έπειτα με την Κόντου με κοντινή κεφαλιά και μετά από αδράνεια στην άμυνα της Καστοριάς.
Επίσης αξίζει να αναφερθεί και το δοκάρι της Musto λίγο πριν το τέλος του αγώνα που βρήκε τις βυσσινί να επικρατούν άνετα επί της Καστοριάς με σκορ 4-1.

Παρόλο την άνετη επικράτηση, το τεχνικό τιμ της ΑΕΛ κρατάει μονάχα τους τρεις βαθμούς και επικεντρώνεται στην βελτίωση της απόδοσης της ομάδας, η οποία και λόγω των αρκετών απουσιών από κάρτες και τραυματισμούς, δεν είναι η επιθυμητή.

Για την ΑΕΛ, Βασίλης Πάνος
Ξεκίνησαν: Βλασιάδου, Ρήγα, Σωτηριάδη, Καραλεξίδου, Παυλοπούλου, Νικολαΐδου, Τσαραντάνη, Castanon, Musto, Seara, Γούλα
Αλλαγές: Κόντου, Σιάχου, Μούκα, Μέλλου

Αρκετά καλή η διαιτησία της τριπλέτας από τον Βόλο, σε έναν αγώνα που δεν είχε μεγάλο βαθμό δυσκολίας.

Την επόμενη αγωνιστική η ΑΕΛ θα ταξιδέψει στην Δράμα για να αντιμετωπίσει την τοπική Δόξα σε ένα ακόμα ντέρμπι.