Δείτε την επίσημη ενημέρωση της ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας μετά τη λήξη της αναμέτρησης με την ΑΕΛ.
«Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε ο Αλμωπός Αριδαίας στην πρώτη εντός έδρας αναμέτρηση για το 2022 απέναντι στην ΑΕΛ. Ο Γιώργος Τυριακίδης πάρα τα πολλά προβλήματα που αντιμετώπιζε, παρέταξε ενα αξιόμαχο σύνολο που διεκδίκησε το θετικό αποτέλεσμα μέχρι τέλους απέναντι σε έναν πλήρη αντίπαλο με υψηλούς στόχους. Ωστόσο μια αμυντική αδράνεια στο 27ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΛ με τον Ηλιάδη να είναι ο σκόρερ. Σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στο Β ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Τυριακίδη είχαν καλές στιγμές κυρίως με τον Γιουκούδη και τον Rivas, ωστόσο και η ΑΕΛ θα μπορούσε να πετύχει 2ο γκολ όμως οι προσπάθειες των βυσσινί σταμάτησαν στον Παναγιώτη Παϊτέρη. Το σίγουρο είναι πως οι παίκτες του Γιώργου Τυριακίδη έδειξαν μέταλλο αλλά και πως μπορούν να κοιτάξουν στα μάτια κάθε αντίπαλο».