Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο κατά διαστήματα η ΑΕΛ επικράτησε με 3-0 της Καβάλας και επέστρεψε στις νίκες, χάρη στα γκολ των Ακούνια στο 24ο λεπτό, Ηλιάδης 68ο λεπτό, Τσουμάνης 81ο λεπτό, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 12η αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2. Οι «βυσσινί» ήταν καλύτεροι από τους «κυανόλευκους» και έφτασαν δίκαια στη νίκη. Η ομάδα της ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με προβολή από κοντά του Ακούνια, o Ηλιάδης βρήκε δίχτυα για το δεύτερο γκολ, σε φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση φάουλ του Κ. Παπαγεωργίου στο 68ο λεπτό και μετά από τη σέντρα του Ακούνια και τη κεφαλιά του Τσουμάνη διαμορφώθηκε το τελικό 3-0 στο 81ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Ομάρ, Κολομπίνο (85' Ραμίρεζ), Θ. Παπαγεωργίου, Γιάκος (45' Κ. Παπαγεωργίου), Νικολιάς (63' Γλυνός), Ακούνια (85' Μαυριάς), Όγκμποε (79' Τσουμάνης).

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κόχεν, Στίκας, Θωμαΐδης, Καραγιάννης (58' Αλίμι), Μπελεβώνης (86' Οκάν), Ρέτσος (67' Σταμένκοβιτς), Έμπερτ, Σαμπανίδης, Μπούμαν (86' Γροσδάνης).