Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Super League η ΑΕΛ U-17, σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου. Η ΑΕΛ Κ-17 ηττήθηκε εκτός έδρας 2-1 στο Emileon από την ομάδα Κ-17 του Παναιτωλικού, στο τελευταίο ματς της σεζόν, για το πρωτάθλημα Super League U-17. Στο 70’ ο Κοντούρης άνοιξε το σκορ για τους Αγρινιώτες, για να ισοφαρίσει η ΑΕΛ U-17 στο 88’ με τον Κουκουράβα. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπρατσιώτης σημείωσε το νικητήριο γκολ για τον Παναιτωλικό U-17.

Παναιτωλικός U-17: Βλάμης, Κουτσουπιάς, Τρομπούκης, Μποκώρος, Καπνιάρης (60’ Μόκκας), Κοντούρης, Καβαλλάρης, Κυριαζής, Ελίζι (60’ Γαλιάτσος), Γιωτόπουλος, Μπρατσιώτης.

ΑΕΛ U-17: Γιώτας (46’ Αραμπατζής), Ντιντής, Μπαγιώτας, Πιτσιδήμος, Μπάντελης (46’ Μπόγδανος), Μπαντραλέξης, Λάζος, Νινίκας, Πινακάς (46’ Κουκουράβας), Ασίκογλου (65’ Βογιατζάκης), Κούρτης (85’ Ντελόπουλος).