Μεγάλη εκτός έδρας νίκη στο γήπεδο Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο στο Ηράκλειο Κρήτης, πέτυχε με σκορ 3-2, η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ, με αντίπαλο τον Εργοτέλη, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική των Play Off της Α΄Εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου γυναικών. Το σκορ άνοιξε για την ΑΕΛ στο 8ο λεπτό η Στρουμπέλοβα με πλασέ. Στο 11ο λεπτό η Μπράουν με πλασέ έκανε το 1-1, με τη Σωτηριάδη στο 45ο λεπτό με κεφαλιά να δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ΑΕΛ. Η Ραπάνη για τον Εργοτέλη με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 49′ έκανε το 2-2. Το γκολ της νίκης πέτυχε για την ΑΕΛ η Στρουμπέλοβα με σουτ στο 65ο λεπτό.

Εργοτέλης (Γιάννα Δούκα): Στριλιγκά, Κιουτάχιαλη (79’ Φανουράκη), Δρακωνάκη, Μπράουν (88’ Σαριδάκη), Τζόνσον, Σιδηρά, Ραπάνη, Κωνσταντοπούλου, Γουνάκη, Ξέρα (58’ Καλέση), Δρακογιαννάκη (79’ Ξυλούρη).

ΑΕΛ (Βασίλης Πάνος): Βλασιάδου, Παυλοπούλου (92’ Μούκα), Σεάρα, Κοντού, Σωτηριάδη, Στρουμπέλοβα, Μούστο, Καστάνον, Γούλα (90’ Τσαραντάνη), Ρήγα.