Ήττα με 2-0 για την γυναικείο ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ, από την ομάδα Αβαντίδες Χαλκίδας, που έγινε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των Play Off του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής, στο γήπεδο της Ε.Π.Σ. Εύβοιας. Το πρώτο γκολ για Αβαντίδες πέτυχε στο 32ο λεπτό η Άκσα με σουτ εκτός περιοχής, ενώ το 2-0 έκανε πάλι η Άκσα στο 70ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι.

Αβάντιδες Χαλκίδας (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γιαννακούλη, Τζαφέρη (70′ Παχάκη), Νεοφύτου, Μελισσού, Πύθουλα, Πλυτά, Μακρή (80′ Αργυρίου), Κοκοτσάκη, Κατωπόδη, Άκσα (90′ Πρίφτη), Μπριασούλη.

ΑΕΛ (Βασίλης Πάνος): Βλασιάδου, Παυλόπουλου (90′ Μέλλου), Κόντου, Τσαραντάνη (65′ Ρήγα), Σωτηριάδη (76′ Ντάβου), Μούστο, Καστάνον, Μούκα (46′ Σεάρα), Νικολαΐδου, Στουμπέλοβα, Γούλα.