Στη μεταγραφική λίστα της ΠΑΕ ΑΕΛ βρίσκεται ο Γιώργος Ξύδας, σύμφωνα με δημοσιεύματα. Πρόκειται για έναν ποδοσφαιριστή ο οποίος μπορεί να αγωνιστεί ως ακραίος αλλά και στην επίθεση. Οι «βυσσινί» εξετάζουν κάποιες περιπτώσεις και μέσα σε αυτές είναι και του 25χρονου, Γιώργου Ξύδα, που την σεζόν 2021-2022 βρέθηκε στον Ολυμπιακό Βόλου, με τον οποίο είχε 18 συμμετοχές, πέντε γκολ και τέσσερις ασίστ στο πρωτάθλημα της Superleague 2. Ο Γιώργος Ξύδας, γεννήθηκε στις 14 Απριλίου 1997 στη Χίο και έχει ύψος 1.75. Τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα τα έκανε στην Ποδοσφαιρική Ακαδημία Χίου (ΠΑΧ) και έπαιξε ακόμα σε Δάφνη Δαφνώνα και Ηρακλή Θυμιανών, ενώ στη συνέχεια σε ηλικία 15 ετών μετακόμισε στη Μυτιλήνη, καθώς πήρε μεταγραφή στην Κ17 της Καλλονής την περίοδο 2013-14. Σε ηλικία 17 ετών αγωνίστηκε με την ΑΕΛ Καλλονής στο πρωτάθλημα της Superleague (αγωνιστική περίοδος 2014-15), έχοντας δύο συμμετοχές και μία στο Κύπελλο Ελλάδος, σκόραρε μάλιστα στο ντεμπούτο του απέναντι στον Αιγινιακό. Παρέμεινε στην Καλλονή άλλον ένα χρόνο (κατέγραψε επτά συμμετοχές στο πρωτάθλημα της Superleague της περιόδου 205-16 και δύο στο Κύπελλο Ελλάδος). Αυτές είχαν ως αποτέλεσμα να κληθεί και στην Εθνική ομάδα νέων, όπου είχε 4 συμμετοχές και 1 γκολ. Το καλοκαίρι του 2016 πήρε μεταγραφή στον Ολυμπιακό Πειραιώς, δίχως όμως να αγωνιστεί στην πρώτη ομάδα των «ερυθρολεύκων» αλλά κατέκτησε το πρωτάθλημα Νέων της Super League με την ομάδα Κ20. Την επόμενη χρονιά (2017-18) αγωνίστηκε στον Κισσαμικό, στη Superleague 2, όπου πραγματοποίησε εξαιρετική χρονιά, σημειώνοντας 10 γκολ σε 26 αγώνες, ενώ πέτυχε και δύο γκολ στο Κύπελλο σε ισάριθμα παιχνίδια. Γι’ αυτόν τον λόγο βραβεύτηκε και ως ο καλύτερος νέος ποδοσφαιριστής της Φούτμπολ Λιγκ. Το καλοκαίρι του 2018 τον απέκτησε ο ΠΑΣ Γιάννινα, με τον οποίο αγωνίστηκε σε 15 παιχνίδια την περίοδο 2018-19 στη Σούπερ Λιγκ και τέσσερα στο Κύπελλο, σημειώνοντας και ένα γκολ. Την αγωνιστική περίοδο 2019-20 με την φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα έπαιξε σε 16 παιχνίδια στη Σούπερ Λιγκ 2 (ένα γκολ) και τέσσερα στο Κύπελλο Ελλάδος, πανηγυρίζοντας με τους Γιαννιώτες την επάνοδο στη μεγάλη επαγγελματική κατηγορία. Συνολικά ο Γιώργος Ξύδας μετρά 24 συμμετοχές στη Σούπερ Λιγκ και 60 συμμετοχές στη Σούπερ Λιγκ 2-Φούτμπολ Λιγκ, έχοντας πετύχει 16 γκολ. Στο Κύπελλο Ελλάδος έχει παίξει σε 13 παιχνίδια και σημείωσε τέσσερα τέρματα.