Φιλική νίκη με 1-0 επί του Αιολικού πέτυχε η ΑΕΛ με σκόρερ το Κώστα Παπαγεωργίου, σε αναμέτρηση που έγινε στο προπονητικό κέντρο Καρπενησίου το Σάββατο (13/08) με αφορμή την προετοιμασία των δύο ομάδων, ενόψει της νέας σεζόν. Το γκολ της ΑΕΛ μπήκε στο 72ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κώστα Παπαγεωργίου (φώτο) να διαμορφώνει το τελικό 1-0 για την ΑΕΛ. Ο τεχνικός των «βυσσινί», Παναγιώτης Γκουτσίδης, είχε την ευκαιρία να διαπιστώσει την αγωνιστική ετοιμότητα των παικτών του, στο πρώτο τους φιλικό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (30' Σουλούκος), Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (30' Κοζονού), Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Γαρουφαλιάς, Ραμίρεζ, Πλέγας, Μιλτιάδης, Μαυριάς, Όγκμποε (30' Τσουμάνης).

Β’ ημίχρονο: Σουλούκος (65' Αντωνόπουλος), Θ. Παπαγεωργίου, Γκοτζαμανίδης, Γωγουβίτης, Κοζονού (73' Ζησούλης), Θωμαΐδης, Νινίκας, Κ. Παπαγεωργίου, Γλυνός, Νίνο (73' Κούκος), Τσουμάνης (65' Κούστα).

Αιολικός (Γιακαλής): Πιττάτζιης, Κανελλόπουλος (77' Μαγκράντζε), Παστρικος (84' Τσουκαλάς), Χάϊδος, Μπιμπισίδης, Στεφάνοβιτς (89' Κάμπελ), Γκίκα (59' Μωυσίδης), Δερμιτζάκης, Μπιέλομπρεκ, Ζότο (59' Μυτάκης), Χατζηστάμου (46' Σκαθαρούδης).