Δείτε αναλυτικά τα όσα είπε ο προπονητής της Παναχαϊκής, Σούλης Παπαδόπουλος, μετά τη λήξη της φιλικής αναμέτρησης με την ΑΕΛ.

Αναλυτικά ο Σούλης Παπαδόπουλος
«Νομίζω ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, πάνω που είναι η προετοιμασία και νομίζω σε δύο πολύ καλές ομάδες, όπως είναι και η ΑΕΛ και εμείς. Ήταν ένα παιχνίδι που δεν περίμενα ότι θα έχει φάσεις και από εμάς και από αυτούς. Το περίμενα πιο κλειστό, γιατί είναι στην προετοιμασία, είσαι κουρασμένος, όπως ξέρετε εμείς κάναμε και το πρωί προπόνηση. Για το παιχνίδι θέλω να πω κρίθηκε στις λεπτομέρειες, εμείς τις ευκαιρίες που κάναμε δε βάλαμε γκολ, σε μια φάση δεχθήκαμε το γκολ. Νομίζω στο δεύτερο ημίχρονο παρότι έγιναν αλλαγές ο ρυθμός ήταν ακόμα καλός και νομίζω ήμασταν αρκετά καλοί. Πιστεύω στη λεπτομέρεια δεν σκοράραμε. Νομίζω θα συνεχίσουμε τη δουλειά και όλα θα πάνε καλά. Αυτό που με ευχαρίστησε είναι ότι είδα πολύ μεγάλο πάθος και μεγάλη θέληση να μη χάσουν τα παιδιά το παιχνίδι απέναντι σε μια ομάδα που πριν ένα χρόνο ξέραμε ότι έπαιζε Superleague. Διαλέγουμε να παίζουμε δύσκολα παιχνίδια, γιατί αυτές τις ομάδες θα αντιμετωπίσουμε. Αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά, παρόλου την κούραση που έχουνε, ειλικρινά τους βγάζω το καπέλο. Συγχαρητήρια στον κόσμο και τον ευχαριστούμε αυτά τα 70-80 άτομα που ήρθαν από την Πάτρα. Αυτό δείχνει ότι έχει αρχίσει ο κόσμος και μας εμπιστεύεται και τους ευχαριστούμε πάρα πολύ που είναι κοντά μας, έστω και στην προετοιμασία».