Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 η ΑΕΛ με την Κηφισιά σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Στάδιο Αλκαζάρ, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων. Το σκορ άνοιξε η Κηφισιά με σουτ του Σέις στο 36ο λεπτό, με την ΑΕΛ να ισοφαρίζει με εκτέλεση πέναλτι του Κούστα στο 56ο λεπτό.

Οι φάσεις του ΑΕΛ-Κηφισιά
Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά ο Παυλάκης βγήκε απέναντι από τον Θεοδωρόπουλο η μπάλα φεύγει μόλις άουτ στο 13ο λεπτό.
Σουτ του Μαϊδανού για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Αναγνωστόπουλος στο 18ο λεπτό.
Ευκαιρία για την Κηφισιά ο Σέις έκανε το σουτ η μπάλα έφυγε μόλις άουτ στο 26ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Κ. Παπαγεωργίου η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ για την ΑΕΛ στο 35ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την Κηφισιά με το Σέις στο 36ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ σουτ του Όγκμποε η μπάλα άουτ στο 42ο λεπτό.
Νέα φάση για την Κηφισιά ο Σέις από κοντά μετά από σέντρα του Ταλάλ δεν κατάφερε να σκοράρει η μπάλα πέρασε άουτ στο 44ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με εκτέλεση πέναλτι του Κούστα στο 56ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα του Τσουμάνη για την ΑΕΛ κεφαλιά Κούστα σώζει ο γκολκίπερ της Κηφισιάς στο 80ο λεπτό.
Σουτ του Θωμαΐδη για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Κηφισιάς στο 88ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (62’ Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου (67’ Καλουτσικίδης), Μαϊδανός (67’ Κοσσονού), Γκοτζαμανίδης (77’ Γωγουβίτης), Ηλιάδης (46’ Μαξιμένκο), Γαρουφαλιάς (46’ Θωμαΐδης), Κ. Παπαγεωργίου (74’ Τσουμάνης), Ραμίρες  (46’ Μαυριάς), Όγκμποε (46′ Κούστα), Πεντρόζο (67’ Μιλτιάδης), Γλυνός (46’ Νίνο).

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Μαζουλουξής, Σωτηράκος (64’ Μπαρμπόσα), Νοικοκυράκης (89’ Σμπώκος), Να, Παυλάκης (73’ Λ. Ποζατζίδης), Παπασάββας, Ταλάλ (89’ Δημοσθενιάδης), Σέις (64′ Πρίτσας), Ιατρούδης (64’ Παναγιώτου), Τεττέι (73’ Κουιρουκίδης).