Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ΑΕΛ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Στάδιο Αλκαζάρ κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας. Κακή εμφάνιση και φιλική ήττα για την ΑΕΛ που προβλημάτισε στο μεγαλύτερο μέρος του φιλικού παιχνιδιού με την παρουσία της. Το μοναδικό γκολ της φιλικής αναμέτρησης πέτυχε για την Αναγέννηση Καρδίτσας ο Ξύδας με σουτ στο 8ο λεπτό.

Οι φάσεις του ΑΕΛ-Αναγέννηση Καρδίτσας
Σουτ του Καλουτσικίδη για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Γκέκας στο 1ο λεπτό.
Μετά από λάθος του Μαξιμένκο στο κέντρο, πήρε τη μπάλα ο Αθανασιάδης που έδωσε στο Ξύδα που με πλασέ στην αντεπίθεση της Αναγέννησης Καρδίτσας άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με τον Κ. Παπαγεωργίου η μπάλα πέρασε από όλους και έφυγε άουτ στο 10ο λεπτό.
Μετά από λάθος του Γκοτζαμανίδη, σουτ του Αθανασιάδη για την Αναγέννηση Καρδίτσας μόλις άουτ στο 18ο λεπτό.
Σουτ του Ραμίρες για την ΑΕΛ η μπάλα ψηλά άουτ στο 35ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με τον Κ. Παπαγεωργίου μπλοκάρει εύκολα ο Γκέκας στο 36ο λεπτό.
Σουτ του Μαυρία για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Γκέκας στο 41ο λεπτό.
Σουτ του Βερνάρδου για την Αναγέννηση Καρδίτσας μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 58ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με τον Κ. Παπαγεωργίου κεφαλιά του Θ. Παπαγεωργίου μπλόκαρε ο Μ. Θεολόγης στο 67ο λεπτό.
Εκτελεί το φάουλ από πλάγια δεξιά ο Μιλτιάδης για την ΑΕΛ με σέντρα, σουτ του Θ. Παπαγεωργίου ψηλά άουτ στο 77ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Μιλτιάδη για την ΑΕΛ κεφαλιά του Ηλιάδη σώζει σε κόρνερ ο Μ. Θεολόγης στο 80ο λεπτό.
Σουτ του Ζάγγου για την Αναγέννηση Καρδίτσας ψηλά άουτ στο 89ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (61' Σουλούκος), Καλουτσικίδης (61' Θ. Παπαγεωργίου), Μαϊδανός (53' Κοσσονού), Γκοτζαμανίδης (75' Γωγουβίτης), Μαξιμένκο (53' Ηλιάδης), Κ. Παπαγεωργίου (71' Γαρουφαλιάς), Θωμαΐδης (87' Βλιώρας), Ραμίρες (53' Μιλτιάδης), Μαυριάς (61' Γλυνός), Πεντρόζο (53' Τσουμάνης), Κούστα (53' Όγκμποε).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας (46' Μ. Θεολόγης), Αναστασόπουλος, Σταμόπουλος (74' Ζάγγος), Δημόπουλος (46' Γκόλιας), Σκόνδρας (46΄Αλιατίδης), Λαγός (71' Β. Θεολόγης), Κοζορώνης, Γιάκος (46' Μπάλλας), Βενάρδος (85΄λ.τρ Σπανός), Ξυδάς (55' Καρδάρης), Αθανασιάδης (46' Πρίκας).