Αποκλείστηκε η ΑΕΛ από το Κύπελλο Ελλάδας, μετά την ήττα απο το Λεβαδειακό στο Στάδιο Αλκαζάρ. Ο Λεβαδειακός παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 2-1 της ΑΕΛ χάρη στα γκολ των Νίκα και Σκβάρκα και πήρε την πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδος, ενώ η ΑΕΛ είχε ανοίξει το σκορ με το Πεντρόσο στο 7ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Λεβαδειακός
Ευκαιρία για το Λεβαδειακό Σκβάρκα στο 3ο λεπτό.
Ο Πεντρόσο για την ΑΕΛ με ωραίο σουτ και τη βοήθεια του δοκαριού στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Λεβαδειακού στο 7ο λεπτό.
Ευκαιρία για το Λεβαδειακό με το Σκβάρκα σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 10 λεπτό.
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ παραλίγο θα είχαμε αυτογκόλ όταν μετά από γύρισμα του αμυντικού του Λεβαδειακού, Χαμόντ η πήγε στο δοκάρι και ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού απομάκρυνε στο 16ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για Λεβαδειακό κεφαλιά του Νίκα και ο Λεβαδειακός κάνει το 1-1 στο 25ο λεπτό
Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού στο 34ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ η μπάλα ψηλά άουτ στο 38ο λεπτό.
Ο Σκβάρκα με σουτ από κοντά δίνει προβάδισμα στο Λεβαδειακό στο 43ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ άστοχα άουτ στο 47ο λεπτό.
Κόρνερ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κεφαλιά του 'Ογκμποε η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια στο 52ο λεπτό.
Σουτ για το Λεβαδειακό με το Λούα Λούα έφυγε άουτ στο 60ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ σουτ του Νικολιά σώζει ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού στο 69ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ σουτ του Πλέγα σώζει ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού στο 76ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ μετά από σέντρα του Κοσσονού ο Πλέγας έκανε τη κεφαλιά και η μπάλα άουτ στο 97ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης (64' Θ. Παπαγεωργίου), Κοσσονού, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Παπαγεωργίου (72' Μιλτιάδης), Θωμαΐδης, Πλέγας, Πεντρόσο, Νικολιάς, Όγκμποε.

Λεβαδειακός (Βέλιτς): Στογιάνοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Τζιμόπουλος (62' Μπάχανακ), Παναγιώτου, Νίκας, Χάμοντ (83' Μεχία), Σκβάρκα, Λούα Λουα (73' Τόρο), Μουτίνιο, Δούμτσιος (83' Τσιριγώτης).