Η ΑΕΛ επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Λάρισας στο γήπεδο Φιλιππούπολης, σε εκτός έδρας αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Με γκολ του Πεντρόζο 34ο λεπτό και του Μάριου Όγκμποε στο 60ο λεπτό η ομάδα της ΑΕΛ πήρε την τρίτη της νίκη σε τέσσερις αγώνες και έφτασε τους εννέα βαθμούς.

Οι φάσεις στο Απόλλων Λάρισας-ΑΕΛ
Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Μελί στο 1ο λεπτό.
Σουτ του Χαλάτση για τον Απόλλωνα Λάρισας άουτ στο 3ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ σώζει ο Μελί στο 13ο λεπτό.
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ άουτ στο 15ο λεπτό.
Παράλληλη σέντρα του Σταματή για τον Απόλλωνα Λάρισας μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 18ο λεπτό.
Σουτ του Ογκμποέ για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Μελί στο 30ο λεπτό.
Μετά πάσα του Κ. Παπαγεωργίου ο Πεντρόσο από κοντά με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Απόλλωνα Λάρισας στο 34ο λεπτό.
Σουτ του Χαλάτση για Απόλλωνα Λάρισας σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 39ο λεπτό.
Σουτ του Χαλάτση για Απόλλωνα Λάρισας άστοχο άουτ στο 45+1 λεπτό.
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ από κοντά ο Ηλιάδης έκανε τη κεφαλιά η μπάλα στο δοκάρι, στη συνέχεια της φάσης ο Γκοτζαμανίδης έκανε το σουτ και η μπάλα κόντραρε στο Καλούση και έφυγε κόρνερ στο 51ο λεπτό.
Σουτ του Γιαννίτση για Απόλλωνα Λάρισας άουτ στο 55ο λεπτό.
Μετά από πάσα του Κ. Παπαγεωργίου ο Ογκμπόε με σουτ έκανε το 2-0 για την ΑΕΛ στο 60ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ του Γκαρσία απομακρύνει ο Θεοδωρόπουλος στο 61ο λεπτό.
Σουτ του Γκαρσία για Απόλλων Λάρισας μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 65ο λεπτό.